Nagrodzono laureatów powiatowego etapu konkursu plastycznego pod tytułem "Bezpieczne Wakacje 2019". Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku. Zwycięskie prace będą walczyły w wojewódzkim etapie konkursu.

Konkurs plastyczny "Bezpieczne Wakacje 2019" promuje wśród dzieci i młodzieży bezpieczny wypoczynek podczas wakacji, zachowania wolne od nałogów i inne pozytywne postawy. W bieżącym roku Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku po raz kolejny zorganizowała także Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Bezpieczne Wakacje 2019”. Co roku konkursy cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych z powiatu leżajskiego.

Konkurs na szczeblu powiatowym rozpoczął się w czerwcu i trwał do 4 października 2019 r. Jury konkursowe wyłoniło najlepsze prace plastyczne oraz fotograficzne z poszczególnych kategoriach wiekowych. Wśród laureatów znaleźli się również uczniowie z terenu gminy Leżajsk.

29 października mł. insp. Zenon Wierzchowski Komendant Powiatowy Policji w Leżajsku, Jerzy Paul Poseł na Sejm RP, Marek Śliż Starosta Leżajski, Krzysztof Trębacz Członek Zarządu Powiatu Leżajskiego, Ireneusz Stefański Burmistrz Leżajska, Krzysztof Sobejko Wójt Gminy Leżajsk, Andrzej Rychel Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, Roman Szałajko Sekretarz Gminy Kuryłówka - gratulowali laureatom konkursu oraz wręczali im nagrody.

Laureaci tegorocznej edycji powiatowego etapu konkursu plastycznego:

w kategorii wiekowej od 6 do 9 lat:

    I miejsce Dominik Kania ze Szkoły Podstawowej w Jelnej
    II miejsce Natalia Kusy ze Szkoły Podstawowej w Jelnej
    III miejsce Daria Duduś z Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 2 w Leżajsku

Wyróżnienie otrzymali: Emilia Duduś z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Leżajsku, Filip Maruszak ze Szkoły Podstawowej w Jelnej.

W kategorii wiekowej od 10 do 12 lat:

    I miejsce Zofia Szpetnar ze Szkoły Podstawowej w Kuryłówce
    II miejsce Patrycja Skiba ze Szkoły Podstawowej w Kuryłówce
    III miejsce Wiktor Świerczek ze Szkoły Podstawowej w Kuryłówce

Wyróżnienie otrzymali: Filip Wiatr z Zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej, Izabela Dyjak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Leżajsku

W kategorii wiekowej od 13 do 15 lat:

    I miejsce Maksymilian Simkowski ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Leżajsku
    II miejsce Kamila Kozyra z Zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej
    III miejsce Radosław Chmura ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Leżajsku

Wyróżnienie otrzymali: Marcin Siusta ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Leżajsku, Mateusz Niemiec ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Leżajsku.

W III edycji powiatowego konkursu fotograficznego laureatami zostali: Daria Duduś, Emilia Duduś, Wioletta Młynarska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Leżajsku, Jakub Pelc, Filip Potejko, Szymon Pelc z Zespołu Szkół w Giedlarowej, Paweł Kiełbowicz ze Szkoły Podstawowej w Hucisku, Oliwia Młynarska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Leżajsku, Dominik Kucło ze Szkoły Podstawowej w Piskorowicach.

Poziom tegorocznych prac konkursowych jury oceniło, jako bardzo wysoki. W finałowej stawce znalazło się kilkanaście prac we wszystkich kategoriach wiekowych, pomiędzy którymi rozegrała się zacięta rywalizacja, a ostateczny werdykt został ustalony w wyniku długiej i gorącej dyskusji.

Nagrodzone prace z konkursu plastycznego wezmą udział w kolejnym wojewódzkim etapie, który odbędzie się w Rzeszowie. Trzymamy kciuki za naszych młodych artystów.

Źródło: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl