W związku z odmrażaniem polskiego sportu od 18 maja obowiązują nowe zasady korzystania z boisk sportowych typu Orlik w  Gminie Leżajsk.

Korzystającym z Orlików informujemy, że obowiązują nadal pewne ograniczenia tzn.:

1. w tym samym czasie z każdego boiska może korzystać 14 osób oraz 2 trenerów,
  2. weryfikacji uczestników (zgłoszenie do zarządcy liczby osób wchodzących na obiekt),
  3. w czasie korzystania z obiektu obowiązuje:
  • zachowanie dystansu społecznego,
  • brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (z wyłączeniem toalet),
  • dezynfekcja rąk przy wejściu i wyjściu z obiektu,
  • korzystanie z własnego sprzętu treningowego.

5. Kolejna grupa trenująca może wejść na boisko po zejściu grupy poprzedniej w 15-minutowych odstępach czasowych.

Proszę pamiętać o zachowaniu szczególnych środków bezpieczeństwa i higieny oraz o dostosowanie się do przyjętych zasad.

Należy pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego (min. 2 m), obowiązku zasłaniania twarzy (w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy oraz przebywając w jego okolicach, natomiast przebywając na boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy).

Zgodnie z wytycznymi można korzystać z boisk Orlik, jednak rozgrywanie meczów np. piłki nożnej, piłki ręcznej czy koszykówki, czy to nam się podoba czy, nie wchodzi więc w grę.

Obiekty Orlik są dostępne w tych samych godzinach jak dotychczas.